Miasto Puławy

Najpiękniejsze szopki nagrodzone

Szopki bożonarodzeniowe są tradycją świąt Bożego Narodzenia, której początek sięga lat 30. IV w. n.e. Pierwsze powstawały w skalnych grotach, później najchętniej rzeźbiono figury w drewnie, a w obecnych czasach można już spotkać szopki zrobione dosłownie ze wszystkiego.

Puławski Ośrodek Kultury “Dom Chemika” od wielu lat zachęca do podtrzymywania tej pięknej tradycji organizując Konkurs na Bożonarodzeniową Szopkę Przestrzenną. W czwartkowe południe odbyło się rozstrzygnięcie konkursu. Jury oceniło kilkanaście zgłoszonych prac, wykonanych m.in. przez grupy przedszkolne, szkolne, osoby niepełnosprawne i rodziny. Każda z szopek jest inna, a co za tym idzie – wyjątkowa, dlatego wybór które z tych małych dzieł sztuki jest najładniejsze, nie był łatwy. Nagrodzono i wyróżniono 19 prac. Lista laureatów dostępna jest na stronie internetowej POK “Dom Chemika”.

Prace były oceniane według podziału na kategorie wiekowe. Przez najbliższe dni każdy kto przyjdzie do “Domu Chemika” będzie mógł podziwiać prace biorące udział w konkursie na prezentowanej w atrium wystawie.

autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button