InformacjeKońskowola

Nietrzeźwy i z zakazem spowodował wypadek

Mimo ciągłych działań profilaktycznych przeciw pijanym kierowcom wciąż trafiają się osoby, które kompletnie ignorują bezpieczeństwo swoje i innych.

Tak było i tym razem. We wtorkowe popołudnie 57-letni mężczyzna będący pod wpływem alkoholu, a także posiadający dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi wsiadł za kółko i doprowadził do czołowego zderzenia z jadącym naprzeciwka autem. Na koniec próbował uciec z miejsca zdarzenia.

kom. Ewa Rejn-Kozak – oficer prasowy KPP Puławy

– Do wypadku doszło na drodze powiatowej z Końskowoli do Celejowa, kierujący skodą 57-letni mieszkaniec gminy Końskowola zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do zderzenia z jadącą z naprzeciwka kią – relacjonuje kom. Ewa Rejn-Kozak. Jak dodaje, tym samochodem kierowała 57-letnia mieszkanka gminy Wąwolnica, w wyniku zdarzenia kobieta trafiła do szpitala i pozostała na obserwacji. Kierujący skodą miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, okazało się też, że posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna został zatrzymany i przebywa w policyjnym areszcie.

Pamiętajmy, że osoby nietrzeźwe wsiadające za kierownicę zawsze stwarzają śmiertelne zagrożenie na drodze, a skutki takiego nieodpowiedzialnego zachowania mogą być tragiczne.

autorzy: A. Koter, M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button