Powiat Puławski

“Szpulki” mają nową strzelnicę

Powiat Puławski inwestuje w kształcenie zawodowe. Niespełna 2 miesiące temu Zespół Szkół nr 3 w Puławach uroczyście otworzył nowy kompleks boisk, a już za chwilę gotowa będzie kolejna, tym razem skromniejsza, choć równie ważna inwestycja.

Od 1 lutego uczniowie puławskich “Szpulek” będą mieli do dyspozycji nową strzelnicę. Kilka tygodni temu zapowiadaliśmy powstanie wirtualnego miejsca do ćwiczeń właśnie w tej szkole. Projekt jest jeszcze w trakcie realizacji, ale już widać efekty.

Na urządzenie wirtualnej strzelnicy poświęcono jedną z sal w budynku szkoły. Jest to nowoczesne i zupełnie bezpieczne rozwiązanie – multimedialny sprzęt opracowany na bazie systemów wojskowych pozwala na doskonalenie umiejętności strzeleckich kilku osobom jednocześnie, bez użycia amunicji. Ćwiczenia odbywają się w wirtualnej rzeczywistości.

Jest to coraz popularniejsze rozwiązanie w wielu polskich szkołach prowadzących działalność dydaktyczno-wychowawczą w dziedzinie obronności państwa, jednak w Puławach to właśnie “Szpulki” jako pierwsze wprowadzają taką metodę nauki. Koszt zakupu systemu i dostosowania do warunków szkolnych to niemal 172 tys. złotych. Sporą część tej kwoty, bo aż 137,5 tys. złotych pokryły środki z Ministerstwa Obrony Narodowej w ramach Państwowego Funduszu Celowego.

Autor: M. Owczarz

Foto: ZS3 Puławy

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button