Powiat Puławski

PCPR przygotowało program dot. przeciwdziałania przemocy

Problem przemocy w rodzinie pomimo licznych kampanii społecznych, coraz większej świadomości dotyczącej tego problemu oraz ostrzejszych kar dla sprawców przemocy, wciąż jest aktualny. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie przygotowało projekt Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie w Powiecie Puławskim.

PCPR zaprasza lokalne organizacje i instytucje do zapoznania się z dokumentem i wniesienia do niego ewentualnych uwag. 36-stronicowy program, który swoim zasięgiem obejmuje lata 2023-2030, przedstawia charakterystykę zjawisk przemocy, diagnozę tego rodzaju zjawisk w naszym powiecie jak również propozycję sposobów przeciwdziałania przemocy. W dokumencie można znaleźć niezbędne informacje dotyczące instytucji, do których należy zwrócić się o pomoc w razie wystąpienia takiego problemu w naszym środowisku.

Ewentualne propozycje zmian do dokumentu zainteresowane instytucje mogą zgłaszać do 13 stycznia. Z projektem programu można zapoznać się między innymi za pośrednictwem strony internetowej Powiatu Puławskiego.

foto archiwalne

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button