Miasto PuławySport

Miasto dofinansuje sport

785 tysięcy złotych – to kwota, którą Miasto Puławy zamierza wydać w tym roku na dotację wydarzeń sportowych organizowanych przez podmioty związane z kulturą fizyczną.

Zdecydowanie największe dofinansowanie z miejskiej kasy trafi do klubu Wisła, prowadzącego kilka sekcji sportowych. Na szkolenia z zakresu piłki nożnej zostanie skierowanych 97 tysięcy złotych, ponadto po 49 tysięcy trafi do sekcji lekkoatletycznej oraz na rzecz piłki nożnej seniorów. Dotacją w kwocie 45 tysięcy złotych zostanie wsparta sekcja pływacka, zaś o 10 tysięcy mniej przeznaczone będzie na rzecz szkolenia z zakresu podnoszenia ciężarów.

Spore wsparcie otrzyma także drugi duży puławski klub, Azoty. Do tego podmiotu, specjalizującego się w piłce ręcznej, trafi z Miasta łącznie ponad 150 tysięcy złotych. Miejscy urzędnicy uwzględnili także potrzeby mniejszych organizacji, zajmujących się szeroko pojętą kulturą fizyczną. Blisko 40-tysięczne dotacje trafią do Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Andros, Miejsko Szkolnego Klubu Sportowego “Puławiak” czy klubu “Pogoń”.

Łącznie miejskim dofinansowaniem na szkolenia i wydarzenia sportowe w bieżącym roku objęte zostaną 23 podmioty.

foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button