Powiat Puławski

Bożonarodzeniowe wiersze w Bibliotece Powiatowej

Święta Bożego Narodzenia już coraz bliżej. W świąteczny nastrój swoich czytelników stara się wprowadzić także Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach, która przygotowała wystawę tematyczną, związaną z okresem świątecznym.

Na oknach instytucji pojawiły się wiersze znanych polskich artystów, oddające nastrój Bożego Narodzenia. Wystawa przedstawia bożonarodzeniowe utwory poetyckie tak znanych twórców jak Konstanty Ildefons Gałczyński, Jan Andrzej Morsztyn, Cyprian Kamil Norwid czy Wanda Chotomska. Tak różnorodny dobór artystów z różnych okresów i epok literackich pokazuje, jak bogata jest w polskiej kulturze tradycja bożonarodzeniowa.

Wiersze mówiące o istocie Bożego Narodzenia można przeczytać, zaglądając do okien siedziby Powiatowej Biblioteki Publicznej przy ul. 6 Sierpnia. Za pomocą wystawy „Boże Narodzenie z wierszem” pracownicy czytelni przypominają też, że święta to dobry czas na przypomnienie sobie o literaturze i sięgnięcie po dobrą książkę czy tomik poezji, na co często nie mamy czasu w codziennym zabieganiu.

Foto: Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button