wszystkie

Uwaga na sople i zalegający śnieg

Co prawda przyszła odwilż i nieco wyższe temperatury, jednak występujące w ubiegłym tygodniu intensywne opady śniegu i mrozy spowodowały duże utrudnienia dla komunikacji nie tylko samochodowej ale także i pieszej. Służby powoli doprowadzają arterie miasta do względnej używalności.

Jeśli chodzi o komunikację można rzec, ze jest coraz lepiej. Pojawił się natomiast inny problem, zalegające olbrzymie ilości śniegu i lodu na dachach. Podczas ubiegłotygodniowych obfitych opadów wiatr utworzył wiele zasp i nawisów śnieżnych, które pozostają do tej pory. Szczególnie niebezpiecznie zrobiło się na dachach budynków, zarządcy rozpoczęli usuwanie zalegającego śniegu i sopli.

Straż Miejska zaapelowała do zarządców nieruchomości i właścicieli posesji o stały nadzór nad obiektami, ze szczególnym uwzględnieniem budynków wielkopowierzchniowych i obiektów użyteczności publicznej. Przypomnijmy, że zgodnie z prawem budowlanym i ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, obowiązki te spoczywają na właścicielach, administratorach i zarządcach terenów oraz budynków.

Autor: P. Nowosadzki

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button