Miasto Puławy

Trwa konkurs na najpiękniejszą szopkę

Puławski Ośrodek Kultury “Dom Chemika” przypomina o trwającym konkursie na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. Dzięki zabawie zorganizowanej przez puławską instytucję kulturalną możemy sobie przypomnieć nieco zapomnianą ostatnimi czasy tradycję budowania szopek, która swoimi początkami sięga średniowiecza.

Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie szopki przestrzennej, której wymiary nie mogą przekraczać metra szerokości oraz metra wysokości. Można używać dowolnej techniki – w zabawie liczy się inwencja twórcza. Szopkę można zbudować samodzielnie, ale także w gronie przyjaciół czy rodziny. Aby zgłosić się do konkursu, należy wypełnić formularz online dostępny na stronie internetowej Puławskiego Ośrodka Kultury “Dom Chemika”.

Wykonane szopki należy przynosić w dniach 3 i stycznia w godz. 10:1800 na portiernię Puławskiego Ośrodka Kultury. Podpis autora danej pracy powinien być umieszczony w taki sposób, by można go było łatwo odczepić w celu zapewnienia bezstronnej oceny członków jury. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest w czwartek 12 stycznia w “Domu Chemika” o godz. 12:00.

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button