InformacjeMiasto Puławy

Bieg Zielonych Sznurowadeł 2023 za nami

Niemal 300 biegaczy i 21 nordic-walkerów zostało sklasyfikowanych w organizowanym w Puławach Biegu Zielonych Sznurowadeł. Impreza ciesząca się co roku stałym, bardzo wysokim zainteresowaniem ze strony sportowców, rozgrywana była na 21-kilometrowym dystansie, prowadzącym po lasach, wąwozach, łąkach.

Przewyższenie na tym dystansie wyniosło niemal 300 metrów, zatem bieg ten można zaliczyć do kategorii, która wymaga od uczestników pewnego przygotowania i wprawy w pokonywaniu tego typu trudności. Start i meta tego półmaratonu zostały usytuowane przy Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Zabłockiego w puławskich Włostowicach. Organizatorzy przewidzieli limit czasu na pokonanie całej trasy, ustalając go na poziomie 4 godzin. Jak się okazało, był to limit wystarczający, bowiem wyniki jakie osiągnęli w niedzielę biegacze i nordicowcy były imponujące, ponieważ wszyscy uczestnicy bez problemu zmieścili się w wyznaczonych granicach czasowych.

Na trasie, jak informują organizatorzy, aura zafundowała uczestnikom wszystkie cztery pory roku – od świecącego słońca i bezchmurnego nieba do zawiei i zamieci śnieżnej, połączonej z ostrymi podmuchami wiatru. W biegu w kategorii Open mężczyzn najlepszy okazał się Artur Jędrych ze Świdnika, który pokonał Michała Orła z Lublina, a trzecia lokata przypadła Robertowi Wróblewskiemu, również z Lublina. W kategorii Open kobiet bezkonkurencyjna okazała się Sylwia Sobieszek ze Zwolenia. Drugie miejsce zajęła Natalia Miziołek-Wielgos ze Spiczyna, a trzecie miejsce przypadło Martynie Dejneckiej z Lubartowa. W rywalizacji walkerów wśród mężczyzn najlepszy okazał się Arkadiusz Zdanowicz z Potęgowa, a wśród kobiet – Teresa Hryciuk z Białej Podlaskiej. Trzecie miejsce w tej konkurencji zdobyła puławianka, Maria Materek. Drużynowo najlepszym teamem okazał się Biegający Świdnik.

Organizatorem imprezy, którego niemal znakiem firmowym jest Bieg Zielonych Sznurowadeł, jest puławska Fundacja BezMiar.

Autor: P. Nowosadzki