Miasto Puławy

Zima nie odpuszcza

Od kilku dni mamy w Polsce prawdziwą zimową aurę. Niż Brygida przyniósł do naszego kraju bardzo intensywne opady śniegu, które szczególnie utrudniają życie użytkownikom infrastruktury drogowej.

Przedstawiciele Miasta zapewniają, że już od kilku dni ekipy ciężko pracują nad tym, aby drogi były przejezdne, jednak zadanie to jest utrudnione ze względu na ciągle dosypujący śnieg. Urząd Miasta za pośrednictwem swojego Facebookowego profilu Puławoaktywni przypominał kilka dni temu, że przy odśnieżaniu Miasta pracują 3 samochody ciężarowe, wyposażone w pługi i posypywarki, 5 opługowanych ciągników rolniczych, usuwaniem śniegu z przystanków autobusowych oraz dojść do przejść dla pieszych zajmują się cztery 5-osobowe ekipy.

W najbliższych dniach opady mają ustąpić, natomiast spodziewane są znaczące spadki temperatur. Na sobotę i niedzielę Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotował prognozę ostrzeżeń dla powiatu puławskiego dotyczących silnego mrozu. Od wtorku spodziewana jest natomiast odwilż.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button