InformacjeMiasto Puławy

Opłaty za śmieci w Puławach jednak w górę

Jednym z tematów zwołanej naprędce, kolejnej już w tym miesiącu sesji nadzwyczajnej Rady Miasta Puławy był projekt uchwały dotyczący podwyższenia opłat za wywóz odpadów komunalnych.

Propozycja prezydenta Pawła Maja zakładała opłatę w kwocie 30 złotych od mieszkańca miesięcznie za odpady zbierane w sposób selektywny oraz 80 złotych za odpady niesegregowane. Osoby korzystające z Karty Dużej Rodziny nie zapłaciłyby miesięcznie więcej niż 120 złotych. Co ciekawe, bardzo podobny projekt nie uzyskał wymaganej większości podczas nadzwyczajnej sesji tydzień wcześniej. Tym razem stało się jednak inaczej.

Po dyskusji, w której przetaczały się argumenty dotyczące m.in. potrzeby zwiększenia udziału odpadów segregowanych czy edukacji ekologicznej w tym zakresie, projekt uzyskał minimalną większość. Za jego przyjęciem głosowało 8 radnych, 7 osób było przeciw, zaś 6 wstrzymało się od głosu. Nowe stawki wejdą w życie od lutego przyszłego roku.

To już druga podwyżka stawek za wywóz odpadów komunalnych w ciągu kilku miesięcy w naszym mieście. Przypomnijmy, że opłaty te zostały podniesione w maju, wtedy również potrzeba było kilku sesji nadzwyczajnych, aby przegłosować zmiany.

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button