InformacjeMiasto Puławy

Zbiórka dla Bojarki

Od początku rosyjskiej agresji na Ukrainę puławianie i mieszkańcy okolicznych miejscowości aktywnie włączyli się w pomoc naszym wschodnim sąsiadom. Niestety, wojna wciąż trwa, a sytuację wielu Ukraińców dodatkowo pogarszają coraz bardziej niekorzystne warunki atmosferyczne.

Puławianie za pośrednictwem zorganizowanej przez Urząd Miasta akcji w najbliższą niedzielę znów będą mieli okazję pomóc. Od godz. 10:00 do 18:00 na placu Chopina a także przed puławskimi kościołami będzie można spotkać wolontariuszy i za ich pośrednictwem wesprzeć finansowo mieszkańców Ukrainy. Zebrane pieniądze trafią do osób mieszkających w Bojarce – położonym w obwodzie kijowskim mieście partnerskim Puław. Zbiórkę można wesprzeć także online, między innymi za pośrednictwem portalu zrzutka.pl.

Bojarczanie, jak zresztą większość mieszkańców Ukrainy, muszą mierzyć się z częstymi przerwami w dostawach ciepła i prądu. Dlatego też za pośrednictwem Stowarzyszenia Przeszłość-Przyszłości prowadzona jest zbiórka śpiworów, kołder i koców, czyli artykułów pierwszej potrzeby w trudnym, zimowym czasie. Można je przynosić do siedziby stowarzyszenia przy ul. Czartoryskich 8.

Grafika: UM Puławy

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button