Miasto Puławy

Ostatnia akcja HDK w tym roku

Pod koniec grudnia działający przy puławskich Azotach Klub Honorowych Krwiodawców organizuje kolejną akcję z myślą o osobach przebywających w szpitalach, które na cito potrzebują krwi. Podczas ostatniej październikowej akcji udało się zebrać blisko 35 litrów krwi. Organizatorzy liczą na poprawienie tego wyniku, zwłaszcza że nastrój świąteczny, który wielu osobom udziela się pod koniec grudnia, sprawia, że jesteśmy bardziej skorzy do pomagania.

Akcja honorowych krwiodawców odbędzie się w czwartek 29 grudnia w budynku Dyrekcji Naczelnej Grupy Azoty Puławy. Osoby chcące wspomóc potrzebujących poprzez oddanie swojej krwi będą mogły to zrobić w godz. od 8:30 do 13:00. Aby zgłosić chęć swojego udziału w akcji, należy wysłać SMS ze swoim imieniem i nazwiskiem pod numer 609 933 998. Zgodnie z informacjami przekazywanymi na bieżąco przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie obecnie istnieje największe zapotrzebowanie na krew z grup A Rh (-) oraz 0 Rh (-).

Warto wspomnieć, że krew można oddawać nie tylko podczas zorganizowanych akcji, ale także na co dzień. Taką możliwość daje punkt terenowy RCKiK w puławskim szpitalu, który przyjmuje krwiodawców w dni robocze w godz. 7:00-12:30.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button