Miasto Puławy

Podwyżka opłat za wywóz odpadów – kolejne podejście

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Puławy radni nie zgodzili się na proponowane przez prezydenta Pawła Maja podwyżki opłat za wywóz odpadów komunalnych w Puławach. Już w czwartek odbędzie się nadzwyczajne spotkanie miejskich radnych, podczas którego będzie to jeden z głównych tematów.

Prezydent przedłożył nową propozycję uchwały, zgodnie z którą opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi wyniosłaby 31 złotych miesięcznie na jednego puławianina. Oznaczałoby to podwyżkę o 4 złote od osoby porównując do obecnej ceny. Projekt uchwały zakłada również cenę 80 złotych miesięcznie od osoby za wywóz śmieci niesegregowanych – byłby to wzrost aż o 20 złotych. Co ciekawe, bardzo podobną propozycję prezydent Maj złożył pod koniec listopadowej sesji Rady Miasta, jednak radni wtedy nie zgodzili się nawet na wprowadzenie punktu dotyczącego dyskusji na temat nowego projektu. Uchwała, jeśli wejdzie w życie, będzie obowiązywać od lutego przyszłego roku.

Czy tak się stanie, przekonamy się podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, która odbędzie się już w czwartek o godz. 16:00. Transmisję obrad tradycyjnie będzie można śledzić za pośrednictwem serwisu esesja.tv.

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button