Miasto Puławy

Lodowisko już działa. Ceny poszły w górę

Jak co roku 6 grudnia był pierwszym dniem funkcjonowania puławskiego lodowiska. Pogoda jednak nie sprzyjała miłośnikom jazdy na łyżwach – przez całe popołudnie w Puławach padał deszcz.

Niezbyt pozytywnie przybywających na łyżwy przywitał też nowy cennik korzystania z lodowiska oraz wypożyczalni sprzętu. Okazało się, że ceny są sporo wyższe niż w ubiegłym sezonie. Za 90 minut jazdy zapłacimy teraz 10 zł i w takiej samej kwocie wypożyczymy parę łyżew – przed rokiem za każdą z tych usług płaciliśmy po 6 zł. Po 6 zł są teraz bilety ulgowe dla dzieci, młodzieży, emerytów, rencistów oraz uczestników programu “Duża Puławska Rodzina”.

Nie tylko w Puławach mieszkańcy wybierając się na łyżwy wrócą ze sporo szczuplejszym portfelem. Również większe koszty poniosą łyżwiarze w pobliskich Kozienicach, tam jednak bilety po 10 zł normalny i 7 zł ulgowy pozwolą na jedynie godzinę jazdy. Niewiele różniące się ceny spotkamy także w Opolu Lubelskim, gdzie drugi rok z rzędu działa ślizgawka pod namiotem funkcjonującym latem jako kort tenisowy.

Wszystko wskazuje na to, że miłośnicy aktywnego wypoczynku wkrótce będą mieli bardziej odpowiednie warunki do uprawiania sportu na lodzie. W najbliższych dniach aura ma zmienić się na bardziej zimową, przyjdą niższe temperatury oraz prognozowane są opady śniegu.

Autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button