Miasto Puławy

Powiśle będzie reprezentować Polskę?

Tancerzy Zespołu Pieśni i Tańca “Powiśle” im. Kazimiery Walczak “Mamci” czeka nie lada wyzwanie. Już w sobotę 10 grudnia zaprezentują oni swoje umiejętności przed szeroką publicznością. Nie będzie to jednak zwykły koncert – na widowni zasiądą bowiem eksperci z polskiej sekcji międzynarodowego gremium, którzy ocenią jakość artystyczną prezentowaną przez puławskich tancerzy.

Na scenie Puławskiego Ośrodka Kultury wystąpią tancerze grupy wiekowej powyżej 15. roku życia, ich występ będą oceniać członkowie Polskiej Sekcji Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej. Jeśli ocena umiejętności tanecznych członków “Powiśla” będzie pozytywna, zespół będzie mógł m.in. reprezentować nasz kraj na świecie. Rekomendację można otrzymać na okres dwóch, trzech bądź pięciu lat.

Co ważne, puławianie i mieszkańcy innych miejscowości naszego regionu będą mogli kibicować tancerzom Powiśla w ich staraniach. Wstęp na koncert zatytułowany “Na naszą nutę” jest bowiem bezpłatny, wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę 10 grudnia o godz. 17:00 w sali widowiskowej Puławskiego Ośrodka Kultury “Dom Chemika”.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button