Powiat Puławski

Akcja krwiodawcza w Starostwie

Starostwo Powiatowe w Puławach jest kolejną instytucją, która dołącza do propagowania wśród mieszkańców regionu idei honorowego krwiodawstwa. W poniedziałek 12 grudnia w siedzibie tej instytucji przy Al. Królewskiej odbędzie się akcja, podczas której chętni mieszkańcy naszego powiatu będą mogli oddać krew.

Na stronie internetowej Powiatu Puławskiego pojawiły się broszury z niezbędnymi wskazówkami, dotyczącymi właściwego przygotowania się do uczestnictwa w akcji krwiodawczej oraz tego, jak często można oddawać krew. Osoby, które planują wziąć udział w tej akcji, powinny zapoznać się z przedstawionymi tam informacjami, tak aby donacja była dla nich bezpieczna i nie spowodowała żadnych negatywnych konsekwencji. Zgodnie z danymi przekazywanymi na bieżąco przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, obecnie największe braki w zapasach krwi są odnotowywane w grupie 0.

Uczestnicy akcji powinni przybywać do siedziby Starostwa w poniedziałek 12 grudnia w godz. od 9:00 do 13:00, pobieranie krwi będzie odbywać się w sali nr 102. Przedświąteczny czas, w którym odbywa się to przedsięwzięcie może sprawić, że weźmie w nim udział nieco więcej osób niż w innym okresie roku, wszak wielu z nas właśnie w grudniu decyduje się na różnego rodzaju szlachetne gesty.

Plakat organizatora

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button