Miasto Puławy

Przyjazna Łapa walczy o 100 tysięcy złotych

Działająca w Puławach Fundacja Po Ludzku do Zwierząt – Przyjazna Łapa ma szansę na zdobycie 100 tysięcy złotych w inicjatywie organizowanej przez portal ratujemyzwierzaki.pl. Organizacja już raz z pomocą puławian osiągnęła sukces w podobnej inicjatywie, wygrywając Zwierzakobusa, czyli pojazd służący do przewozu zwierząt np. podczas interwencji przeprowadzanych przez członkinie Fundacji. Teraz Przyjazna Łapa ma szansę na pokaźną pomoc finansową.

Jeszcze przez kilkanaście dni można wpłacać pieniądze na rzecz fundacji na specjalnie utworzonej w tym celu skarbonce. Organizacja z największą liczbą wpłat, które będą traktowane jak głosy w konkursie, otrzyma kwotę stu tysięcy złotych. Co ważne datki wcale nie muszą być duże, liczy się bowiem ich ilość, a więc nawet najbardziej symboliczne wpłaty mogą okazać się bezcenne.

Fundacja na co dzień ponosi duże koszty związane ze swoją działalnością, zwierzęta, którymi się opiekuje, są często chore i wymagają interwencji weterynaryjnych. Tak samo jak wszystkich nas, tak i Fundację Po Ludzku Do Zwierząt dotykają rosnące ceny paliw czy podstawowych produktów spożywczych. Niekiedy Przyjazna Łapa uczestniczy także w procesach sądowych właścicieli, którzy robili krzywdę swoim zwierzętom. Dlatego też zasilenie fundacji kwotą stu tysięcy złotych byłoby dla niej nieocenioną pomocą. Szczegóły dotyczące konkursu, w którym uczestniczy Przyjazna Łapa można znaleźć w mediach społecznościowych tej organizacji.

Karolina Stępień – Fundacja “Przyjazna Łapa”

Jak mówi Karolina Stępień z Fundacji “Przyjazna Łapa”, większość zgłoszeń, które organizacja otrzymuje, dotyczy wsparcia finansowego w leczeniu zwierząt właścicielskich. Organizacja wspiera też ubogie rodziny karmą dla ich pupili. “Przyjazna Łapa” angażuje się także m.in.  w pomoc zwierzętom ukraińskim.

Autorzy: A. Koter, P. Skibniewski

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button