Miasto PuławyPowiat Puławski

Wolontariusze po raz czwarty zostaną nagrodzeni

Pandemia koronawirusa, a następnie agresja Rosji na Ukrainę to wydarzenia, które zmieniły nasze postrzeganie rzeczywistości. Bezinteresowna pomoc ludziom w potrzebie stała się dla wielu z nas sposobem na wypełnienie wolnego czasu. Zbliża się wydarzenie, podczas którego taka niezwykła postawa zostanie doceniona.

Mowa o Powiatowym Dniu Wolontariatu, który w naszym mieście odbędzie się już po raz czwarty. Podczas tego wydarzenia zostaną zaprezentowane działania pomocowe realizowane przez Powiat na rzecz zmagających się z rosyjską agresją mieszkańców Ukrainy. Uczestnicy spotkania połączą się też online z Jarosławem Kowalczukiem, prezesem Centrum Kulturalno-Edukacyjnego imienia Tomasza Oskara Sosnowskiego, którego siedziba znajduje się w Równem na Ukrainie. Nie zabraknie oczywiście wręczenia nagród dla osób spełniających się na polu wolontariatu. W zeszłym roku przyznano 29 tego rodzaju nagród, zarówno dla osób indywidualnych jak i organizacji. Podczas wydarzenia zaplanowano także część artystyczną, w której wystąpią artyści z Młodzieżowego Domu Kultury oraz Regionalnego Centrum Kształcenia Ustawicznego.

4. Powiatowy Dzień Wolontariatu odbędzie się w czwartek 8 grudnia o godz. 12:00 w Sali Pompejańskiej Starostwa Powiatowego w Puławach. Grupa LPU jest patronem medialnym tego wydarzenia.

foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button