Miasto Puławy

Wernisaż wystawy Kingi Arayi w Domu Chemika

Kinga Araya, artystka i historyk sztuki mieszkająca w Rzymie, zaprezentuje swoją wystawę w Puławskiej Galerii Sztuki. W ekspozycji pojawią się fotografie, rysunki i filmy video nawiązujące do lat młodzieńczych artystki, która była wtedy zaangażowania w działania antykomunistyczne. Dodajmy, że Kinga Araya była uczennicą I Liceum im. ks. Adama Jerzego Czartoryskiego.

Wystawa została zainspirowana homeryckim eposem Odyseja, nosi nazwę “Nostoi-Powroty (Dobrze Utrzymane Tajemnice)”. Artystka ma na swoim koncie publikacje na temat przemian kulturowych, emigracji i uchodźstwa. Brała udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, konferencjach historii sztuki czy innych międzynarodowych wydarzeniach. Kinga Araya jest również wykładowcą historii sztuki na uniwersytetach w USA i Kanadzie.

Wernisaż wystawy przygotowanej przez Kingi Arayę zaplanowano 2 grudnia o godz. 17:00 w Puławskiej Galerii Sztuki mieszczącej się w “Domu Chemika”. Ekspozycję będzie można podziwiać do końca roku w dni robocze w godzinach od 8:00 do 16:00.

Grafika organizatora

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button