Miasto Puławy

Podwyżki opłat za wywóz śmieci (na razie) nie będzie

Podwyżek opłat za wywóz śmieci w przyszłym roku – przynajmniej na razie – nie będzie. Podczas czwartkowej sesji Rady Miasta radni odrzucili projekt uchwały przygotowany przez Urząd Miasta.

Zgodnie z tym dokumentem opłata za odpady zbierane w sposób selektywny miała wzrosnąć z obecnych 27 do 34 złotych od osoby, natomiast cena za wywóz śmieci niesegregowanych miała wynieść 80 złotych wobec obowiązujących obecnie 60 złotych. Przedstawiciele Urzędu Miasta tłumaczą konieczność wzrostu opłat tym, że obecnie system gospodarowania odpadami komunalnymi nie bilansuje się i trzeba do niego dopłacać. Radni w większości uznali jednak, że podwyżki byłyby zbyt dotkliwe dla mieszkańców Miasta. Za projektem uchwały opowiedziało się zaledwie 5 radnych, przeciw było 13, zaś dwoje wstrzymało się od głosu. Pod koniec sesji prezydent Paweł Maj podjął jeszcze próbę zmiany porządku obrad, chcąc wprowadzić pod dyskusję uchwałę z wersją 31 złotych za odpady zbierane w sposób selektywny, jednak ta propozycja także nie spotkała się z pozytywnym odzewem większości Rady. Za wprowadzeniem dodatkowego punktu proponowanego przez włodarza naszego miasta zagłosowało 7 radnych, 11 osób było przeciw, zaś dwoje radnych wstrzymało się od głosu.

Pamiętając o tym, jak wyglądały dyskusje na temat podwyżek opłat śmieciowych pod koniec zeszłego i na początku bieżącego roku możemy przypuszczać, że dyskusje dotyczące tej kwestii podczas najbliższych spotkań radnych będą powracać.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button