Miasto Puławy

Pałac Marynki – przymiarki do renowacji

Miasto Puławy przymierza się do rewaloryzacji Pałacu Marynki. W Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu ukazało się obwieszczenie prezydenta Pawła Maja dotyczące planu zagospodarowania przestrzennego tego terenu. Ów plan będzie wyłożony do publicznego wglądu od 25 listopada do 18 grudnia w siedzibie Urzędu Miasta Puławy, z kolei 30 listopada planowana jest publiczna dyskusja nad przyjętymi w miejscowym planie zagospodarowania rozwiązaniami. Uwagi do projektu będzie można składać do 3 stycznia przyszłego roku.

Przystąpienie do sporządzenia planu zagospodarowania przestrzennego jest konieczne, by mogła dokonać się rewitalizacja obiektu, która jest planowana w ciągu kilku najbliższych lat. W przyszłorocznym budżecie na pierwsze działania związane z przebudową i rewitalizacją Pałacu Marynki zaplanowano 150 tysięcy złotych, w kolejnych latach kwoty, które Miasto zamierza przeznaczyć na ten cel, mają być już znacznie większe. Jak wynika z Wieloletniej Prognozy Finansowej na najbliższe lata w 2024 roku limit zobowiązań na tę inwestycję ma wynieść 2 miliony złotych, zaś w 2025 i 2026 roku ma to być odpowiednio 7 oraz 10 milionów złotych. Z kolei w 2027 roku zaplanowano limit finansowy dotyczący tej inwestycji ustalono na kwotę 8 milionów złotych.

Przypomnijmy, że w 2017 roku Miasto odkupiło zabytkowy budynek pałacu za milion 600 tysięcy złotych, okazało się, że obiekt wymaga gruntownej renowacji.

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button