Powiat Puławski

Nie pisz do szuflady – Turniej Jednego Wiersza w MDK

Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach zaprasza młodzież z terenu powiatu puławskiego do udziału w Turnieju Jednego Wiersza “Nie pisz do szuflady” imienia Zbigniewa Kozaka.

Inicjatywa jest skierowana do uczniów klas 7-8 oraz uczęszczających do szkół ponadpodstawowych. Jej celem jest szukanie młodych literackich talentów i pobudzanie do aktywności twórczej. Tematyka utworów konkursowych nie jest określona, tak więc uczestnicy mogą w sposób nieskrępowany puścić wodze fantazji i pokazać pełnię swoich możliwości. Zgodnie z regulaminem, każda osoba uczestnicząca w konkursie może nadesłać jeden wcześniej niepublikowany wiersz. Konkursowe utwory należy przesyłać do 15 grudnia w formie elektronicznej na adres podany przez Młodzieżowy Dom Kultury. 19 grudnia planowany jest Turniej Jednego Wiersza, podczas którego autorzy będą czytać swoje dzieła, Konkursowe jury wybierze najlepszy tekst w kategoriach szkoła podstawowa oraz szkoła średnia.

Turniej “Nie pisz do szuflady” nosi imię zmarłego w 2020 roku artysty ludowego Zbigniewa Kozaka, poety, autora zbiorów opowiadań oraz rzeźbiarza, przez wiele lat związanego z puławskim “emdekiem”. Laureaci konkursu otrzymają dyplomy oraz nagrody książkowe.

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button