Miasto Puławy

Hymny szkolne po raz dziesiąty zabrzmiały w Puławach

Dziesiąta, jubileuszowa edycja Festiwalu Hymnów Szkolnych odbyła się w miniony weekend w Puławach. Młodzież szkolna z Polski i zagranicy prezentowała dorobek kultury swoich placówek oświatowych.

Na początku wszyscy uczestnicy oraz goście brali udział w uroczystej Mszy świętej w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Puławach. Festiwal otworzyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, którzy zaprezentowali Prawykonanie Pieśni o Puławach, powstałej we Lwowie w 1993 roku. Wśród licznie zgromadzonych w puławskim Pałacu Czartoryskich wykonawców pojawił się chór Jutrzenka z Niemenczyna koło Wilna, który uświetnił swoją obecnością jubileuszową edycję festiwalu. Łącznie wystąpili przedstawiciele 15 szkół, głównie z Puław, ale także z Lublina, Dęblina, Gołębia, Janowca czy wspomnianego Niemenczyna na Litwie. Na zakończenie wydarzenia wspólnie wykonano pieśń “Polonez Pamięci”.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Przeszłość-Przyszłości, imprezę honorowym patronatem objęli m.in. Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk, prezydent Paweł Maj oraz Starosta Puławski Danuta Smaga.

Foto: Grzegorz Szafranek, Stowarzyszenie Przeszłość-Przyszłości

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button