Miasto Puławy

Jesienny Konkurs Recytatorski już niebawem

22 listopada w Puławskim Ośrodku Kultury “Dom Chemika” odbędą się eliminacje powiatowe 26. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Tematem tegorocznej edycji konkursu jest “Współczesność”.

Od wielu lat Jesienny Konkurs Recytatorski cieszy się popularnością szczególnie wśród młodzieży szkolnej. Poza założeniami promocji czytelnictwa oraz upowszechniania kultury języka żywego słowa, udział w tego typu wydarzeniach daje młodym artystom możliwość zapoznania się ze specyfiką występów scenicznych oraz opanowania związanego z nimi stresu.

Zbigniew Śliwiński – dyrektor POK “Dom Chemika”

Jak podkreśla Zbigniew Śliwiński, dyrektor POK “Dom Chemika”, recytacja to bardzo trudna sztuka, gdyż na scenie nie da się niczego “oszukać”, z drugiej strony jest to pewna własna interpretacja słowa, którą chce się przekazać publiczności. Jesienny Konkurs Recytatorski, jak dodaje Zbigniew Śliwiński, jest okazją do kształtowania kultury żywego słowa.

Najlepsi recytatorzy wyłonieni podczas eliminacji powiatowych zostaną zaproszeni do udziału w Turnieju Wojewódzkim. Osoby nagrodzone wystąpią również na Koncercie Finałowym w Centrum Kultury w Lublinie.

Autor: M. Owczarz

foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button