InformacjeMiasto Puławy

13. Dzień Otwarty Notariatu

Jak ochronić majątek rodziny i firmy w czasie kryzysu – to temat tegorocznego Dnia Otwartego Notariatu. Już po raz trzynasty notariusze w całej Polsce będą udzielać bezpłatnych porad prawnych w ramach tej akcji.

Notariusza będzie można zapytać o wszystkie sprawy, z którymi w innych dniach musielibyśmy się udać do jego kancelarii. W tym roku porady prawne będą udzielane zdalnie, poprzez prowadzony w serwisie społecznościowym Facebook streaming na żywo, za pośrednictwem Messengera oraz strony internetowej www.porozmawiajaznotariuszem.pl a także telefonicznie. Telefon dla mieszkańców województwa lubelskiego, pod który można dzwonić w trakcie Otwartego Dnia Notariatu to 81 475 41 19. Notariuszom po raz trzeci będą towarzyszyć eksperci z Biura Rzecznika Finansowego, którzy pomogą rozwiać wątpliwości z zakresu finansów osobistych i ubezpieczeń.

Ponadto w trakcie trwania wydarzenia dyżur będą pełnić także specjaliści z Wydziału Pozasądowego Rozwiązywania Sporów Rzecznika Finansowego. Do nich będą mogły zwrócić się osoby, które pozostają w sporach z instytucjami finansowymi. W tym roku po raz pierwszy z bezpłatnych porad notarialnych będą mogli skorzystać także obywatele Ukrainy, mieszkający w Polsce.

Trzynasta edycja Dnia Otwartego Notariatu odbędzie się w sobotę 26 listopada w godzinach od 10:00 do 16:00.

zdj. ilustracyjne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button