Miasto Puławy

Radni miejscy przyjęli zmiany budżetowe

Rada Miasta Puławy podczas nadzwyczajnej sesji przyjęła proponowane zmiany w budżecie oraz Wieloletniej Prognozie Finansowej.

Najważniejsze zmiany dotyczą zabezpieczenia środków na realizację zadania dystrybucji węgla wśród mieszkańców Puław. Na ten cel planuje się przeznaczyć w roku bieżącym kwotę 220 tysięcy złotych, co uwzględniono w zmianach do tegorocznego budżetu. Łączne nakłady na to zadanie, które będzie realizowane także w roku przyszłym, wyniosą 400 tysięcy złotych, dlatego konieczne były zmiany także w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Tym razem podczas posiedzenia obyło się bez długich dyskusji, radni nie mieli większych wątpliwości co do zasadności tego projektu. Podczas obu głosowań, zarówno nad zmianami w budżecie jak i WPF 20 radnych było za, 1 osoba wstrzymała się od głosu.

W trakcie krótkiej dyskusji kierownik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Dariusz Fijoł poinformował, że Urząd Miasta na razie czeka na kontakt z przedsiębiorcami wyznaczonymi przez Ministra Aktywów Państwowych, którzy będą podwykonawcami w procesie dystrybucji węgla. Zapewnił, że obecnie w Urzędzie trwają przygotowania do realizacji tego zadania. Przypomnijmy, że wnioski o zakup węgla po preferencyjnej cenie są przyjmowane w Wydziale Ochrony Środowiska puławskiego UM. Zgodnie z ustawą cena węgla zakupionego od danej gminy ma wynosić nie więcej niż 2 tysiące złotych brutto za tonę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button