Miasto Puławy

Nadzwyczajna sesja RM w poniedziałek

W najbliższy poniedziałek radni miejscy zbiorą się na nadzwyczajnej sesji. Ich spotkanie będzie dotyczyć wprowadzenia zmian w tegorocznym budżecie oraz Wieloletniej Prognozie Finansowej.

Zmiany są konieczne między innymi po to, by uwzględnić w budżecie realizację zadania dystrybucji węgla dla mieszkańców Puław. Na to zadanie planuje się przeznaczyć w tym roku kwotę 220 tysięcy złotych. Zgodnie z projektem Wieloletniej Prognozy Finansowej łączne nakłady i limit zobowiązań na to zadanie wyniesie 400 tysięcy złotych. Propozycja uchwały budżetowej przewiduje też dodatkowe środki na wypłatę dodatków węglowych oraz wypłaty rekompensat dla przedsiębiorstw energetycznych w związku z obecną trudną sytuacją na rynku. W zaproponowanych zmianach uwzględniono też dotację w kwocie 60 tysięcy złotych na rzecz Biblioteki Miejskiej w Puławach w celu opłacenia rachunków w budynku Mediateki za listopad i grudzień. Wydatki są również związane z zatrudnieniem dozorców tego budynku.

Sesja Rady Miasta odbędzie się w poniedziałek o godz. 15:30. Obrady będzie można śledzić tradycyjnie za pośrednictwem serwisu esesja.tv.

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button