Miasto PuławySport

Uczczą niepodległość na sportowo

Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na świętowanie patriotycznych rocznic poprzez uczestnictwo w wydarzeniach wymagających aktywności fizycznej. Dlatego coraz częściej organizowane są różnego rodzaju biegi czy rajdy, mające na celu uczczenie dawnych bohaterów, ale także propagowanie zdrowego stylu życia. Jedną z instytucji, która dołącza do tego trendu jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Puławach, który organizuje 11 listopada Niepodległościowy Rajd Rowerowy.

Po złożeniu kwiatów przy Pomniku Odzyskania Niepodległości uczestnicy wyruszą w 20-kilometrową trasę. Czas startu jest nieprzypadkowy, cykliści wyruszą bowiem o godzinie 11:11. Organizatorzy wydarzenia zapowiadają, że trasa przejazdu jest łatwa, dostosowana do każdego poziomu sprawności i nie wymaga specjalnych umiejętności. Z racji przypadającego tego dnia Święta Niepodległości wśród rowerzystów mile widziane będą biało-czerwone akcenty. Uczestnicy wystartują sprzed hali MOSiR przy ul. Partyzantów. Zapisy na to wydarzenie będą prowadzone bezpośrednio przed rajdem.

Przypomnijmy, że wciąż można też zgłosić swój udział w organizowanych przez Puławskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej Ogólnopolskich Biegach Niepodległości. 11 listopada w południe wystartują biegacze na dystansach 5 i 10 kilometrów, wcześniej rywalizować będą dzieci i młodzież na krótszych odcinkach.

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button