Miasto Puławy

Święto Niepodległości – znamy plan uroczystości

Uroczysta Msza święta w kościele pw. św. Józefa na Włostowicach tradycyjnie rozpocznie oficjalne puławskie obchody Narodowego Święta Niepodległości. W piątek będziemy świętować 104. rocznicę odrodzenia naszego państwa po wielu latach zaborów.

Po zakończeniu nabożeństwa w kościele około godziny 10:00 planowane jest okolicznościowe wystąpienie prezydenta Puław przed pomnikiem Odzyskania Niepodległości. Przedstawiciele władz samorządowych złożą też symboliczne wiązanki kwiatów. W samo południe tuż przed startem Ogólnopolskich Biegów Niepodległości uczestnicy wezmą udział w akcji “Niepodległa do hymnu” i wspólnie odśpiewają Mazurka Dąbrowskiego. Godzinę później planowane jest uroczyste zawieszenie flagi na nowym maszcie przed Wojskowym Centrum Rekrutacji przy ul. Centralnej. Nowy maszt pojawił się w mieście z inicjatywy mieszkańców Puław, którzy dołączyli do akcji “Pod biało-czerwoną” ogłoszonej z racji stulecia Bitwy Warszawskiej i oddali odpowiednią liczbę głosów na nasze miasto.

Tegorocznemu świętu będą towarzyszyć także imprezy sportowe, między innymi wspomniane już Ogólnopolskie Biegi Niepodległości czy organizowany przez MOSiR rajd rowerowy.

Foto archiwalne

Plakat: UM Puławy

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button