Miasto Puławy

Patriotycznie w “Domu Chemika”

W ubiegłą sobotę na scenie Puławskiego Ośrodka Kultury “Dom Chemika” zaprezentowali się najlepsi recytatorzy oraz wokaliści 18. edycji Przeglądu “Żeby Polska była Polską”. Tym razem patriotyczne wydarzenie było poświęcone w sposób szczególny Marii Konopnickiej, w tym roku przypada bowiem 180. rocznica urodzin artystki.

Uroczysty koncert był okazją do zaprezentowania się przed szeroką publicznością dla uczestników, których wykonania najbardziej przypadły do gustu członkom jury. Na widowni nie zabrakło oczywiście osób najbliższych laureatom. Wydarzeniu towarzyszyła podniosła atmosfera, właściwa dla patriotycznego święta.

Warto dodać, że w tym roku Przegląd wykroczył daleko poza granice naszego powiatu, również wśród osób nagrodzonych znaleźli się uczestnicy m.in. z Lublina, Ryk czy Opola Lubelskiego. Łącznie w turnieju recytatorskim we wszystkich kategoriach, od przedszkolaków po młodzież licealną przyznano 22 nagrody, aż 18 z nich trafiło do reprezentantów Puław z różnych placówek. Wśród wokalistów w kategoriach od dzieci przedszkolnych po osoby dorosłe nagrody i wyróżnienia przyznano 21 solistom oraz 7 zespołom. Po zaprezentowaniu po raz kolejny swoich umiejętności recytatorskich i wokalnych uczestnicy odebrali zasłużone gratulacje oraz nagrody rzeczowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button