Powiat Puławski

Nowa edycja programu dla niepełnosprawnych

Osoby borykające się z problemem niepełnosprawności mogą liczyć na kolejną formę wsparcia. W przyszłym roku ruszy bowiem nowa edycja programu Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej, realizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. O tym fakcie przypomina za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych Powiat Puławski.

Zgodnie z zasadami programu wnioski o udział w nim składają samorządy, gminy oraz powiaty. Mogą one otrzymać wsparcie finansowe przeznaczone na koszty realizacji zadań asystenta osoby niepełnosprawnej nawet do stu procent wartości tego wsparcia. Program jest skierowany m.in. do dzieci do 16. roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności, które mają wskazania konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku z ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji. Adresatami programu są także osoby dorosłe, posiadające orzeczenie o znacznym bądź umiarkowanym stopniu niepełnosprawności.

Zgodnie z zasadami, samorządy składają wnioski o udział w Programie do Wojewody, ten weryfikuje je i przekazuje do Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, który podejmie ostateczną decyzję o rozdysponowaniu środków. Weryfikacja w Ministerstwie nastąpi w grudniu, zaś środki finansowe będą przekazywane już w przyszłym roku.

Zdj. ilustracyjne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button