Miasto Puławy

Koniec sezonu przełożony – tężnia wciąż działa

Tężnia solankowa przy ul. Polnej w tym roku będzie działać dłużej. Zazwyczaj obiekt był zamykany dla puławian wraz z końcem października, jednak ze względu na wyjątkowo sprzyjającą aurę i wysokie jak na tę porę roku temperatury zdecydowano o wydłużeniu pracy tężni.

Będzie ona dostępna dla mieszkańców do 15 listopada w dotychczasowych godzinach, puławianie będą więc mogli korzystać z leczniczych inhalacji od 9:00 do 20:00. Przypomnijmy, że obiekt został wybudowany w 2019 roku w ramach Budżetu Obywatelskiego. W głosowaniu jesienią 2018 roku ta inicjatywa cieszyła się bardzo dużą popularnością, idea wybudowania tężni solankowej zyskała bowiem uznanie ponad 800 osób. Główne wskazania do korzystania z tężni to między innymi alergie, nawracające infekcje dróg oddechowych czy praca w silnym zapyleniu, przed wizytą zalecana jest jednak konsultacja medyczna.

W drugiej połowie listopada obiekt zostanie zamknięty dla mieszkańców i poddany zwyczajowej zimowej konserwacji. Ponowne otwarcie tężni nastąpi najprawdopodobniej w kwietniu przyszłego roku.

Foto archiwalne

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button