InformacjeMiasto Puławy

Dodatkowe kursy MZK na cmentarze

Zbliżający się Dzień Wszystkich Świętych oznacza znacznie zwiększony ruch na cmentarzach. Dlatego Miejski Zakład Komunikacji w Puławach uruchomi w najbliższych dniach dodatkowe kursy dla chcących odwiedzić puławskie nekropolie.

W niedzielę, poniedziałek oraz wtorek funkcjonować będzie dodatkowa linia “C”. Trasa tej linii będzie przebiegać od Włostowic poprzez ulice Kilińskiego, Zieloną, Centralną, Piaskową, Dęblińską aż do ulicy Budowlanych. Kurs powrotny będzie poprowadzony od ulicy Budowlanych przez Dęblińską, Piaskową, Czartoryskich, Aleję Królewską, Zieloną i Kilińskiego do Włostowic. Odjazdy z pętli Włostowice planowane są od 8:30 do 15:00 mniej więcej co godzinę, natomiast trasę od Cmentarza Komunalnego przy ul. Budowlanych można będzie przebyć specjalnie przygotowaną linią od 8:00 do 15:30 również w około godzinowym odstępie czasu. Szczegółowy rozkład jazdy można znaleźć na stronie internetowej puławskiego MZK.

Ponadto spółka informuje o zwiększeniu częstotliwości kursów na liniach 3 i 4 we wtorek 1 listopada w godz. 8:00-16:00. Autobusy na tych trasach będą kursować odpowiednio co 20 i 30 minut. Również tego dnia w godz. od 8:00 do 18:00 ulica Budowlanych zostanie wyłączona z ruchu dla autobusów miejskich. Będą się one zatrzymywać na przystanku przy skrzyżowaniu ulic Dęblińskiej i Budowlanych. Jak informuje w swoim komunikacie puławski MZK, w dniu Wszystkich Świętych przejazdy liniami 3,4 oraz “C” będą bezpłatne.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button