Miasto Puławy

Nagrody prezydenta w dziedzinie sportu

Na początku listopada upływa termin składania wniosków o przyznanie nagród prezydenta Puław w dziedzinie sportu. Zgodnie z obowiązującym regulaminem wyróżniani są zawodnicy osiągający wysokie wyniki w swoich dyscyplinach, jak również trenerzy oraz osoby i podmioty, które przyczyniły się do osiągnięcia przez sportowców sukcesu.

Typowani do nagrody mogą być zawodnicy, którzy zajmowali czołowe miejsca w swoich kategoriach wiekowych na Mistrzostwach Świata, Europy bądź Polski. Wyróżnieni mogą być zarówno sportowcy z konkurencji indywidualnych, jak i członkowie drużyn. Przyznawane nagrody mają charakter finansowy. Termin składania wniosków o doroczną nagrody w dziedzinie sportu upływa 2 listopada, brane pod uwagę będą osiągnięcia od 1 listopada roku poprzedniego.

Do połowy listopada można zaś składać wnioski o przyznanie Sybilli Sportowej dla zawodników, reprezentujących dyscypliny olimpijskie i osiągających w nich ponadprzeciętne rezultaty. Laureaci Sybilli Sportowej mają prawo do odbierania stypendium przez rok. Nagrody dla wyróżniających się sportowców są wręczane podczas dorocznej Gali Sportu Puławskiego.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button