Powiat Puławski

Chcesz wyrobić paszport? Dobrze to zaplanuj!

To ważna informacja dla osób, które w najbliższym czasie planują udać się do puławskiego punktu paszportowego. Od 7 do 10 listopada będzie ono nieczynne dla interesantów.

W tym okresie nie będzie możliwości złożenia wniosku o nowy paszport ani odebrania nowego dokumentu. Osoby zapisane już na wizytę w tych dniach proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny w celu umówienia nowego terminu. Jak czytamy na stronie internetowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, w szczególnie uzasadnionych przypadkach, to jest np. w razie kradzieży czy zgubienia dokumentu będzie możliwość uzyskania paszportu tymczasowego.

Utrudnienia są związane z wejściem w życie ustawy, zakładającej powstanie nowego Rejestru Dokumentów Paszportowych. Biura paszportowe będą w tym okresie przygotowywać się do wdrożenia nowych wytycznych. Zgodnie z przepisami nowej ustawy, nie będzie już konieczności składania papierowych wniosków o paszport, będą one bowiem generowane przez urzędnika w systemie. Obywatele będą mieli też możliwość powiadomienia np. o upływającym terminie ważności paszportu.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button