Miasto Puławy

Podatki od nieruchomości w górę?

Od przyszłego roku podatki od nieruchomości w Puławach najprawdopodobniej pójdą w górę. Jest już projekt uchwały w tej sprawie, którym na najbliższej sesji zajmą się radni miejscy.

Podatek od budynków mieszkalnych ma wzrosnąć z obecnych 79 do 84 groszy za metr kwadratowy powierzchni użytkowej. Wzrośnie również m.in. kwota za użytkowanie garaży – w tym przypadku nowa stawka opłaty ma wynieść 9 złotych 76 groszy wobec dotychczasowych 8 złotych i 68 groszy. Podwyżka dotknie także przedsiębiorców. Stawka za powierzchnie przeznaczone do prowadzenia działalności gospodarczej nie większe niż 100 metrów kwadratowych prawdopodobnie zostanie podniesiona do 25 złotych 74 groszy z wcześniejszych 24 złotych, zaś dla powierzchni przekraczających ten metraż – do 28 złotych i 78 groszy, tutaj nastąpi więc wzrost aż o ponad 3 złote na metrze kwadratowym. Podwyżki obejmą również podatki gruntowe.

W uzasadnieniu projektu czytamy, że stawki podatków wzrastają w związku z wzrostem cen detalicznych towarów i usług czy poziomem inflacji. O ostatecznym kształcie uchwały radni zdecydują podczas posiedzenia w najbliższy czwartek.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button