Miasto Puławy

Ortograficzna rywalizacja w MDK

Uczniowie szkół podstawowych z naszego powiatu mierzyli się w środę z niełatwymi zasadami polskiej ortografii. Wszystko w ramach organizowanego po raz kolejny przez puławski Młodzieżowy Dom Kultury Powiatowego Konkursu Ortograficznego.

Swoją wiedzę z zasad pisowni w języku polskim oprócz uczniów puławskich szkół podstawowych sprawdzali także uczęszczający do placówek w Gołębiu, Końskowoli, Osinach i Borowej. Organizatorzy przewidzieli zadania ortograficzne dla uczniów podstawówek w dwóch kategoriach: klasy 4-6 oraz 7-8. Ortograficzną rywalizację dla szkół średnich zaplanowano na czwartek. W konkursie wezmą udział przedstawiciele I LO. im. ks. Adama Jerzego Czartoryskiego oraz II LO. im. Komisji Edukacji Narodowej. Wyniki dyktanda zarówno w przypadku szkół podstawowych jak i średnich mają być znane w ciągu kilku dni.

Przypomnijmy, że trwa również ogłoszony przez puławski “emdek” a organizowany wspólnie z Powiatową Biblioteką Publiczną Konkurs Literacki pod hasłem “Wszystko, co najważniejsze”. Młodzi uzdolnieni twórcy mogą przesyłać swoje dzieła inspirowane tym hasłem do 30 października.

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button