Miasto Puławy

Noc Innowacji w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym

Efektowne pokazy chemiczne, barwne doświadczenia, warsztaty i pokazy strażackie – to wszystko czeka uczestników organizowanej w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym Nocy Innowacji. Wydarzenie już po raz kolejny będzie częścią ogólnopolskiej inicjatywy Digital Festival. W tym czasie uczelnie, parki technologiczne i firmy otwierają swoje podwoje dla wszystkich chcących poznać tajniki nauki.

W ramach Nocy Innowacji w Puławach członkowie Studenckiego Koła Naukowego Chemików “Bioaktywni” UMCS przygotują pokazy chemiczne oraz warsztaty . W trakcie ich trwania można będzie dowiedzieć się w jaki sposób powstają kosmetyki, m.in. kremy do rąk, balsamy jak również mydełka glicerynowe. Na warsztaty kosmetyczne prowadzone będą zapisy przy wejściu, liczba miejsc jest ograniczona.

Osoby zapracowane będą mogły skorzystać z przygotowanych przez studentów UMCS warsztatów fizjoterapii. Ponadto wszyscy zainteresowani nauką będą mieli możliwość zwiedzania laboratoriów Sieci Badawczej Łukasiewicz, na co dzień niedostępnych dla osób postronnych. Przedstawiciele działających na terenie Puławskiego Parku start-upów pochwalą się swoimi osiągnięciami. Nocy Innowacji towarzyszyć będą także wykłady eksperckie, wystawa fotograficzna Krzysztofa Wójcika czy pokaz strażacki. Wydarzenie zaplanowano 22 października w godzinach od 18:00 do 21:00, pół godziny przed jego rozpoczęciem przy puławskim Urzędzie Miasta będzie podstawiony autobus, który dowiezie osoby chcące spędzić sobotni wieczór na spotkaniu z nauką. Szczegółowe informacje na temat Nocy Innowacji znajdują się na stronie internetowej puławskiego Urzędu Miasta oraz Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Grafika: PPNT

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button