Narodowe Czytanie z MDK-iem

We wtorkowe popołudnie aula puławskiego Zespołu Szkół Technicznych zamieniła się w prawdziwą czytelnię. Z inicjatywy Młodzieżowego Domu Kultury odbyło się tam bowiem wydarzenie w ramach kolejnej edycji Narodowego Czytania. Przypomnijmy, że w tym roku dziełem wybranym do lektury są “Ballady i romanse” Adama Mickiewicza z racji 200-lecia ich powstania.
W lekturze dzieła, które przez wielu jest uważane za początek epoki romantyzmu w Polsce, wzięli udział przedstawiciele lokalnych instytucji edukacyjnych, kulturalnych oraz medialnych. Była to prawdziwa lekcja literatury dla zgromadzonej w auli młodzieży uczęszczającej do “Chemika”.
Inicjatywa Narodowego Czytania została zainicjowana w 2012 roku przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, w tym roku zorganizowano ją już po raz jedenasty. Co roku puławskie instytucje kulturalne za pomocą różnych form wyrazu włączają się w tę inicjatywę.