Miasto Puławy

Azoty zwiększają produkcję

Tegoroczne nadzwyczajne wzrosty cen gazu ziemnego spowodowały zatrzymanie pracy niektórych instalacji oraz ograniczenie produkcji w Grupie Azoty Puławy. W komunikacie ze środy spółka informuje o uruchomieniu produkcji niektórych nawozów azotowych.

Zarząd Grupy Azoty Puławy podjął decyzję o dociążeniu i uruchomieniu instalacji produktów nawozowych w Segmencie Agro. Chodzi m.in. o produkcję środków pulan, saletrzak 27n czy pulrea, stosowanych do nawożenia roślin przemysłowych czy zbóż. Zgodnie z danymi zawartymi w komunikacie nadal wstrzymana jest produkcja kaprolaktamu z segmentu Tworzywa oraz melaminy z segmentu Agro.

Jednocześnie Grupa Azoty kontynuuje realizację zapowiedzianych wcześniej inwestycji. Podjęto decyzję o rozpoczęciu rozruchu mechaniczno-technologicznego drugiej linii granulacji mechanicznej saletry. Pierwszą uruchomiono w czerwcu ubiegłego roku. Każda z dwóch instalacji ma założone zdolności produkcyjne na poziomie 1200 ton na dobę saletry granulowanej mechanicznie lub 1400 ton na dobę saletrzaku. Jak podkreśla prezes Zarządu Grupy Azoty “Puławy” Tomasz Hryniewicz, zmiany mają z jednej strony zwiększać możliwości produkcyjne, z drugiej zaś dostosowywać Zakład do wymagań europejskiego Zielonego Ładu.

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button