Miasto Puławy

Puławy dołączają do akcji Czyste, Zielone Miasta

Pomimo rosnącej w społeczeństwie świadomości ekologicznej problem zanieczyszczenia środowiska jest wciąż aktualny. Dlatego organizowane są kolejne akcje mające na celu poprawę tego stanu rzeczy. Jedną z takich inicjatyw jest projekt Czyste, Zielone Miasta do którego dołączają Puławy.

W najbliższy poniedziałek w ramach tej akcji planowane jest sprzątanie terenów zielonych oraz nowe nasadzenia. Uczestnicy będą mieli do wyboru dwie lokalizacje: las komunalny przy ul. Bolesława Prusa a także Skwer Niepodległości i Park Czartoryskich. Podczas akcji zostaną posadzone nowe drzewa i krzewy, przekazane przez Lasy Państwowe a także zakupione przez Urząd Miasta. Sprzątanie terenu leśnego rozpocznie się o godz. 10:00, pół godziny później uczestnicy rozpoczną porządkowanie terenu na Skwerze Niepodległości oraz w parku. Od 12:30 na Skwerze planowany jest event ekologiczny ze stoiskami promocyjnymi przygotowanymi przez MPWiK czy Nadleśnictwo Puławy.

Celem akcji, oprócz zrobienia czegoś dobrego dla środowiska jest także edukacja i integracja mieszkańców. Organizatorem inicjatywy jest Stowarzyszenie Program Czysta Polska.

Foto archiwalne

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button