Miasto Puławy

Wystawa o Funduszach Europejskich na Placu Chopina

Do 19 października na Placu Chopina można oglądać wystawę poświęconą funduszom europejskim. Ekspozycja została przygotowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

Na planszach można zobaczyć projekty zrealizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Wśród inicjatyw pokazanych w wystawie znajduje się między innymi rozbudowa instalacji doświadczalno-produkcyjnej w Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytucie Nowych Syntez Chemicznych w Puławach a także inne inwestycje zrealizowane w naszym województwie ze środków unijnych w ostatnich latach.

Celem ekspozycji jest podniesienie świadomości mieszkańców o korzyściach płynących z realizacji Regionalnego Programu Operacyjnego czy wpływu dofinansowanych projektów na ich życie. Fundusze płynące ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego są przeznaczane na bardzo różne cele m.in. rozwój przedsiębiorczości, aktywizację zawodową, kształcenie zawodowe czy poprawę efektywności energetycznej.

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button