wszystkie

Potrącenia na przejściach

W miniony piątek na drogach naszego powiatu doszło do dwóch groźnych zdarzeń drogowych z udziałem pieszych.

Najpierw w Żyrzynie kierująca citroenem kobieta potrąciła 69-latkę, która przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych wraz z roczną wnuczką. Starsze dzieci, które szły z babcią, zdążyły wcześniej przejść na drugą stronę ulicy. Zarówno 69-latka jak i jej wnuczka trafiły do szpitala. Kierująca citroenem tłumaczyła policjantom, że nie zauważyła przechodzących przez przejście z powodu oślepiającego słońca.

W tym samym dniu w Puławach doszło do kolejnego potrącenia, również na przejściu dla pieszych. Na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Legionu Puławskiego 58-letni kierowca opla potrącił mężczyznę przechodzącego przez przejście z dwójką dzieci. 6-latka i 3-latek zostali przewiezieni do szpitala. Kierowca tłumaczył policjantom, że był skoncentrowany na innych osobach przechodzących przez przejście z drugiej strony.

Kierowcy uczestniczący w obu tych zdarzeniach byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali im prawa jazdy. Przyłączamy się do apeli policji i apelujemy do uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w pobliżu przejść dla pieszych.

Inf. KPP Puławy

Zdj. ilustracyjne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button