Miasto Puławy

Żeby Polska była Polską – ruszają zgłoszenia

Ruszyła rejestracja uczestników tegorocznego Przeglądu Poezji i Pieśni Niepodległościowej “Żeby Polska była Polską”. Wydarzenie zostanie zorganizowane już po raz osiemnasty przez Puławski Ośrodek Kultury “Dom Chemika”.

W tym roku Przegląd będzie poświęcony w sposób szczególny postaci Marii Konopnickiej, w maju minęła bowiem 180. rocznica urodzin poetki. Organizatorzy zachęcają uczestników do poszukiwania tekstów, wyrażających radość z bycia Polakiem oraz szeroko pojęty patriotyzm, zwłaszcza z literatury współczesnej. Osoby uczestniczące w konkursie wokalnym również proszone są o poszukiwanie współczesnych utworów muzycznych dotyczących tematyki patriotyzmu. Zgłoszenia są przyjmowane za pośrednictwem formularza internetowego udostępnionego na stronie internetowej Puławskiego Ośrodka Kultury “Dom Chemika”. Osoby, które chciałyby zaprezentować swoje umiejętności wokalne lub recytatorskie podczas Przeglądu, mają czas na zgłoszenie do 20 października.

Pięć dni później o godz. 9:00 rozpoczną się przesłuchania uczestników w konkursie recytatorskim, zaplanowano je w małej sali teatralnej Puławskiego Ośrodka Kultury. Natomiast 27 października o tej samej porze, tym razem w sali widowiskowej zaprezentują się wokaliści. Tradycją Przeglądu jest uroczysty koncert laureatów – w tym roku odbędzie się on 5 listopada o godz. 16:00.

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button