Miasto Puławy

Zapal Pamięć po raz dziesiąty w Puławach

W Puławach rusza kolejna edycja akcji Zapal Pamięć. Już po raz dziesiąty młodzież puławskich szkół pod kierownictwem historyka Zbigniewa Kiełba posprząta teren cmentarza we Włostowicach oraz uczci pamięć osób zasłużonych, zapalając na ich grobach symboliczne znicze.

Do 24 października w szkołach oraz Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta znajdującej się w Domku Aleksandryjskim zbierane będą znicze, które zostaną zapalone w czasie finału akcji. Na razie wiemy, że w inicjatywę tradycyjnie włączą się uczniowie klas mundurowych puławskich “Szpulek”. Organizatorzy za pośrednictwem mediów społecznościowych zachęcają do udziału także inne placówki oświatowe z naszego miasta. 28 października od godz. 9:00 planowane jest sprzątanie włostowickiej nekropolii oraz zapalenie zniczy na nagrobkach osób zasłużonych.

Akcja Zapal Pamięć w tym roku łączy się z jubileuszem najstarszego włostowickiego nagrobka pochodzącego z 1797 roku i ufundowanego przez księcia Adama Jerzego Czartoryskiego dla jednego z jego dworzan. Akcja Zapal Pamięć odbywa się często przed ważnymi uroczystościami religijnymi bądź patriotycznymi, w zeszłym roku sprzątanie włostowickiego cmentarza zostało zorganizowane przed Dniem Niepodległości, tym razem okolica ta zostanie wysprzątana na kilka dni przed dniem Wszystkich Świętych.

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button