Sport

Azoty kończą przygodę z europejskimi rozgrywkami

Wypracowana w ubiegłym tygodniu 6-bramkowa przewaga okazała się niewystarczająca. Podczas wyjazdowego meczu rewanżowego drużyna RK Nexe Nasice odrobiła straty i wyeliminowała puławskie Azoty z europejskich pucharów.

Pomimo względnie wyrównanej gry w pierwszej połowie Chorwaci schodzili na przerwę z 3 bramkami przewagi. W drugiej połowie gospodarze w 4 minuty odrobili stratę w dwumeczu, a po kolejnych 3 prowadzili już 7 bramkami, co dało im przewagę i potencjalny awans. Zawodnicy z Puław kilkukrotnie doprowadzali do wyrównania, jednak w ostatnich minutach Chorwaci postawili na silną obronę, co w połączeniu z błędami Azotów doprowadziło do wysokiego, 8-punktowego zwycięstwa RK Nexe Nasice i wyeliminowania puławskiej drużyny z rozgrywek.

RK Nexe – Azoty-Puławy 35:27 (16:13) dwumecz 61:59

Azoty-Puławy: Borucki, Koshovy – Przybylski 4, Valles 4, Janikowski 4, Zivković 3, Burzak 3, Adamski 2, Kowalczyk 2, Fedeńczak 2, Jarosiewicz 2, Marciniak 1, Antolak, Konieczny

Najbliższy mecz Azoty rozegrają na hali w Puławach, gdzie zmierzą się z beniaminkiem PGNiG Superligi – ARGED KPR Ostrovia.

Autor: A. Koter

Foto: RK Nexe

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button