Miasto Puławy

XXII Dzień Papieski w Puławach

Stowarzyszenie “Rodzina” jak co roku jesienią organizuje Dzień Papieski. To już 22. edycja tego wydarzenia, w tym roku przebiegającego pod hasłem “Blask prawdy”. Obchody tego święta w Puławach rozpoczęły się już ostatniego dnia września warsztatami dla nauczycieli. Kolejne atrakcje przed nami.

Do 6 października będą przyjmowane zgłoszenia osób gotowych wziąć udział w przeglądzie pieśni oraz konkursie recytatorskim. Obie rywalizacje są podzielone na kategorie artystyczne i wiekowe, wokaliści powinni przygotować po 1 jednym utworze, natomiast recytatorzy prezentację nie przekraczającą 5 lub 7 minut, w zależności od wieku uczestnika. Z kolei do 7 października organizatorzy czekają na zgłoszenia prac do konkursu plastycznego oraz turnieju wiedzy o Janie Pawle II.

9 października odbędzie się Rowerowy Wyścig po Kremówki. Uczestnicy rozpoczną wyścig o godz. 14:00 na Skwerze Niepodległości. Osoby chętne do udziału w tym wydarzeniu będą miały możliwość zapisu na miejscu od godz. 13:00. Warunkiem uczestnictwa w wyścigu jest posiadanie własnego kasku.

W ramach Dnia Papieskiego odbędą się również 2 koncerty. Podczas pierwszego z nich 16 października o godz. 16:00 w sali widowiskowej POK “Dom Chemika” poznamy laureatów wszystkich konkursów, natomiast tydzień później również w “Domu Chemika” przed puławską publicznością wystąpi Magda Anioł. Wstęp na wydarzenia odbywające się w ramach Dnia Papieskiego jest bezpłatny.

Autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button