wszystkie

“Klątwa ” w Powiatowym Klubie Książki

Po długiej przerwie związanej z epidemią koronawirusa odbyło się ponownie spotkanie Powiatowego Klubu Książki. Tym razem gościem była pisarka Maja Wolny.

Jest ona autorką powieści, reportaży, sztuk teatralnych i kuratorem wystaw. Na spotkaniu opowiedziała o swojej twórczości ze szczególnym uwzględnieniem swojej nowej książki pod tytułem „Klątwa”. Książka miała swoją premierę 18 czerwca 2022 roku w Kazimierzu Dolnym i tam jest umiejscowiona akcja powieści. Fabuła opowiada o zarazie, która opanowała miasto, a główna bohaterka została posądzona o czary.

Maja Wolny – pisarka, autorka książki “Klątwa”

– Jest to bardzo „kazimierska” książka, związana z miejscem, w którym mieszkam – mówi autorka dzieła. Maja Wolny przyznaje, że jej pierwotnym zamysłem było napisanie książki o zmianie klimatu w dawnych czasach, w trakcie swoich przygotowań natrafiła jednak na akta procesowe kazimierskiej „czarownicy”, dlatego zmieniła kierunek swojego dzieła. Maja Wolny podkreślała wagę spotkań z publicznością, zwłaszcza po pandemicznej przerwie.

Maja Wolny od lat jest związana z naszym regionem angażując się w życie lokalnej społeczności. Każdą ze swoich książek opiera na własnych doświadczeniach i przeżyciach. Czytając jej powieści odkrywamy świat autorki, niejednokrotnie trafiając na znane nam miejsca z najbliższych okolic.

Autorzy: K. Barszczewski, A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button