InformacjeSport

Azoty walczą o awans w Lidze Europejskiej

Po dwóch porażkach w rozgrywkach krajowych niewielu kibiców liczyło na sukces we wtorkowym meczu Azotów z RK Nexe Našice. Drużyna gości z Chorwacji była faworytem – w poprzednim sezonie dotarli do Final Four Ligi Europejskiej. Azotowcy jednak nie odpuścili i przez cały mecz to oni dominowali w hali Grupa Azoty Arena.

Początkowo wyrównana gra z częstym remisem na tablicy wyników została przełamana w 20. minucie, kiedy Azoty wyszły na dwubramkowe prowadzenie po rzucie Marka Marciniaka. Ostatecznie dzięki skutecznym interwencjom Wojciecha Boruckiego oraz celnym rzutom Borisa Zivkovicia i Iwana Burzaka puławianie zeszli na przerwę z prowadzeniem 16:12.
W drugiej połowie drużyna z Chorwacji nie była w stanie dogonić gospodarzy. W ekipie z Puław świetnie spisywał się obrotowy Kelian Janikowski, a kilka skutecznych interwencji zaliczył doświadczony grający trener Valentyn Koshovy. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 32:26, co daje Azotom 8 punktów zaliczki przed rewanżowym meczem, który ma odbyć się już 4 października w Našicach.

Azoty-Puławy – RK Nexe 32:26 (16:12)

Azoty-Puławy: Borucki, Koshovy- Przybylski 5, Janikowski 5, Marciniak 4, Zivković 3, Burzak 3, Fedeńczak 3, Adamski 2, Valles 2, Jarosiewicz 2, Konieczny 2, Kowalczyk 1, Górski, Antolak

W ramach rozgrywek PGNiG Superligi Azoty zmierzą się 1 października na własnej hali z drużyną MKS Zagłębie Lubin.

Autor: A. Koter